b210 is an architecture office with a think tank approach to everyday spatial challenges. We believe that positive change in the built environment is driven by a smart design process where architectural ideas are as important as methods of developing them. We like to design ways of thinking as much as physical spaces.

Tatari 64, 10134 Tallinn
+37255655330
b210@b210.ee

Näitus “Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis”

Eesti Kunstimuuseumi 100. tegevusaastal on Kumu võtnud fookusesse naiskunstnikud. Näitus „Eneseloomine“ keskendub 19. sajandil naiste eneseteadvuses ja ühiskondlikus positsioonis alguse saanud muutustele, mis kajastuvad nii naiskunstnike tegevuses kui ka naise kujutamise viisides. Teiste hulgas on eksponeeritud Julie Hagen Schwarzi, Sally von Kügelgeni, Karin Lutsu, Natalie Mei, Lydia Mei, Aino Bachi, Olga Terri, Maria Wiiki, Helene Schjerfbecki, Sigrid Schaumani, Elga Sesemanni, Ellen Thesleffi, Tove Janssoni ja Tuulikki Pietilä teosed. Tegemist on seni suurima Eesti naiskunstnike loomingut tutvustava väljapanekuga, mis toob päevavalgele palju vähetuntud materjali ja asetab selle dialoogi Soome naiskunstnike teostega. Näitus on sündinud koostöös Ateneumi kunstimuuseumiga (allikas EKM).

Näitusekujunduse värvigamma on inspireeritud kunstnikest ja nende töödest. Soe ookritooni värvilaik keset valget laeb pimedal ajal külastaja energiaga.

Näitus on ülesehitatud loogiliselt põhimõttel, kus külastaja liigub kronoloogiliselt läbi erinevate teemade. Suur kollane risttahukas juhatab inimese kohe õiges suunas ning selles paiknevad piiluavad annavad lisaks huvitavatele vaadetele ka aimu sellest, mis on ees ootamas.

Ookritooni risttahuka väliskülg toimib pingina, kus on väga hea jalga puhata ja samal ajal kunsti nautida.

Keskne ookrikollane sein toimib massiivse ja rahuliku pinnana, mis tasakaalustab rohkelt eksponeeritud kunsti selle vastasseintel ning võimaldab külastajal keskenduda ühele teemale korraga.

Näitus “Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis”
2019-2020
Kuraatorid: Tiina Abel, Anu Allas
Konsultant: Anu Utriainen (Ateneumi kunstimuuseum)
Koordinaatorid: Karin Pastak, Katja Ikäläinen, Minna Erwe
Näituse kujundus: Arhitektuuribüroo b210
Näituse graafiline disain: Aadam Kaarma
Raamatu graafiline disain: Tuuli Aule
Fotod: Heidi Jaansoo

25. septembrist 2013 24. septembrini 2014 aitas OÜ-l b210 põhivara ja rakendustarkvara soetada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alustava ettevõtja starditoetuse programm.