b210 is an architecture office with a think tank approach to everyday spatial challenges. We believe that positive change in the built environment is driven by a smart design process where architectural ideas are as important as methods of developing them. We like to design ways of thinking as much as physical spaces.

Tatari 64, 10134 Tallinn
+37255655330
b210@b210.ee

DELUGE

Kindel pind on tänapäeval tugevas defitsiidis. Seda nii metafoorsel kui kliimaarenguid vaadates ka päris praktilisel tasandil. Veneetsia oma veepõhise toimeviisiga on selle üks selgemaid näiteid. Võiks öelda, et tulevikus oleme me kõik nagu Veneetsia.

Veneetsia, Acqua alta. Foto: MOSE

Päästa võiks vaid loobumine kindlast pinnast (nii füüsiliselt kui ka mittemateriaalsest), kõige voolavuse aksepteerimine ning püüd leida eksisteerimisviis, mis muutustega nii vormiliselt kui sisuliselt kohandub. Milline on toimiv ruum siis, kui kindlat pinda pole, kui kõik on üle ujutatud? Meie väljapakutud installatiivne paviljon Deluge käsitleb mitmetähenduslikult just neid teemasid.

Kontseptsioon TULV. Fragment Tõnu Tunneli fotost.

Veneetsia aastakümnetega kujunenud kunstitaristu kontekstis on Deluge ebapüsiva, mööduva, ajutise kehastus. Ometi on hulpiv ajutisus see, mis jääb püsima ka pärast uputust, mis meile kliimaarenguid arvestades terendab

Kontseptsioon. Valgusefekt. Veneetsia silla- alused. Fragment fotost www.sharonteal-coray.com

Paviljon kehastab ka tänapäeva identiteedide mobiilsust ja muutuvust – igaüks võib end suhestada kõigega, nii on ka Deluge ankrus just glamuurse Giardini kai ääres ja ka omamoodi kommentaar arhitektuuuribiennali tuumolukorrale – püünele püüdlemisele.

Teisalt on Eesti installatiivne paviljon nutikas kommentaar arhitektuuribiennaali teisele tuumolukorrale – info üleküllusele, infost üleujutatusele. Deluge on oma olemuselt atmosfääriline paus keset üleujutust. Objekt ei püüa suruda niigi koormatud ajju veel uut informatsiooni. Vastupidi, ta lõikab su ümbritsevast, puhastab meeli.

Hulpiv installatsioon on paindlik. Näeme selles võimalust luua Eestile päris oma iseseisev ruumiteos, mis pole vundamendiga maaga seotud, nagu teised rahvuspaviljonid Giardinis. Paviljon on üllatus, nii nagu Eesti isegi, piilub ta teiste riikide vahelt.

Lisaks puitinstallastioonile on Eesti ekspositsiooni osaks ka ümbrust tõlgendav dokumentaal-poeetiline audiogiid. Pausina kogetud Deluge (põige lainetel loksuvasse puhastuskeskkonda) pakub võimaluse vaadata arhitektuuri maailmanäitust kommentaaridega ja tavakogemusest hoopis erineva pilguga. Dramaturgi loodud esseistlik audiogiid mõtestab Giardini parki, olemasolevaid rahvuspaviljone, nendes toimuvaid näitusi ning arhitektuuri maailmanäitust kui terviknähtust ebahariliku nurga alt. See on humoorikas viis anda mõista, et elame tõejärgses maailmas, mida valitsevad tõlgendused.

Deluge Tulv
2019
Idee autorid: Aet Ader, Laur Kaunissaare, Mari Hunt, Karin Tõugu, Kadri Klementi
Kaasa töötasid: Pavle Stamenovic, Mari Möldre, Mikk Meelak

25. septembrist 2013 24. septembrini 2014 aitas OÜ-l b210 põhivara ja rakendustarkvara soetada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alustava ettevõtja starditoetuse programm.